Kreatywni u Plebana

W dniach 8 i 9 marca 2014 r. w naszej parafii odbyły się dni otwarte nowej grupy „Kreatywnie u Plebana”. Podczas dwóch dni spotkań zaprezentowano szereg ciekawych wyrobów wykonanych ręcznie tj. kartki okolicznościowe i świąteczne, kurczaczki wielkanocne, jajka ozdobne, decoupage, haft przestrzenny, robótki szydełkowe oraz inne ozdobne dekoracje. Przybyłe na dni otwarte osoby z wielkim zainteresowaniem i pasją poznawały zaprezentowane prace oraz chętnie pochwaliły się własnymi umiejętnościami w zakresie rękodzieła.

W niedzielę odbyło się uroczyste poświęcenie naszej salki, a nasze pomysły zostały oddane patronom twórczej pracy św. Agacie i św. Łukaszowi.

W pierwszej kolejności uczestnicy spotkania (Panowie też byli obecni) mogli samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne z włóczki, cekinów, bibuły. Sporo osób zainteresowały kartki świąteczne i okolicznościowe, wykonane metoda quillingową. Oprócz kartek i ozdób można było wykonać oryginalną biżuterię z wełny czesankowej wg własnego projektu, pasującą do ulubionego żakietu, płaszcza, bluzki itp.

Wśród odwiedzających nas Pań, były osoby, które zaprezentowały swój dotychczasowy dorobek artystyczny: malarski i rękodzielniczy, udokumentowany artykułami prasowymi. Panie miały na swoim koncie wystawy malarskie i udział w street art (jedna z dziedzin sztuki, która tworzona jest w miejscach publicznych- najczęściej na ulicy). Panie z godziny na godzinę tworzyły coraz to piękniejsze prace rękodzielnicze. Postępy w tworzeniu prac różnymi technikami podziwiali goście, którzy odwiedzali tego dnia nasza salkę.

Na zakończenie spotkania zorganizowana została wystawa wykonanych prac. Był to przegląd pracy wykonanej podczas dni otwartych. Twórczej pracy towarzyszyły dobre humory, ciekawe pomysły i chęć do współpracy. Wszystko, co działo się w tych dniach zostało udokumentowane na fotografiach, które można zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii
www.parafiatd.archidiecezja.katowice.pl

Wszystkim uczestniczącym w dniach otwartych u „Kreatywnych u Plebana” serdecznie dziękujemy i zapraszamy do stałej współpracy na rzecz parafii.

Serdecznie dziękujemy, w pierwszej kolejności, Księdzu Proboszczowi za umożliwienie nam realizacji tego pomysłu oraz za udostępnienie salki i otwartą postawę na nowe propozycje. Dziękujemy wszystkim Panom i Mężom którzy pomogli w remoncie salki oraz wszystkim osobom za serdeczną pomoc przy organizacji spotkania i bardzo miłą atmosferę.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH
DO TWORZENIA I ROZWOJU NOWEJ GRUPY „KREATYWNI U PLEBANA”.

SPOTYKAMY SIĘ I PRACUJEMY
W CZWARTKI
OD 17.00 -20.00
I W SOBOTY OD 16.00 -20.00.

PRZYJDŹ, ZOBACZ, WYKORZYSTAJ SWÓJ TALENT I POMYSŁ !!!

B.K.K.